Vrásky a spevnenie pleti

Masáž tváre a očného okolia

MASÁŽ TVÁRE má zo všetkých masáží najväčšie relaxačné účinky predovšetkým na centrálnu nervovú sústavu.
Je to veľmi príjemné ošetrenie,pri ktorom si oddýchnete a naberiete novú silu. U suchej pleti je vhodné začať s masážou od 25 rokov, u normálnej a zmiešanej pleti od 30 rokov. Kožné zápaly, ako napr. ekzém, lupienka sú kontraindikáciou na masáž. Kozmetická masáž zvyšuje činnosť mazových i potných žliaz a preto sa nesmie robiť u mastnej pleti.Pozitívne účinky masáže sa dostavia pri jej pravidelnej aplikácií.

MIKROMASÁŽ OČNÉHO OKOLIA:

Očné okolie je najjemnejšia časť celej tváre, je veľmi citlivá, ľahko býva poznamenaná vekom a únavou. Oči prezentujú celkovú fyzickú a duševnú kondíciu. Pri mikromasáži očného okolia sa znižuje prehĺbenie vrások okolo očí, zmenšujú vačky pod očami, pôsobí proti únave očí, znižuje vnútroočný tlak a tým sa posilňuje zrak.

Mikromasáž tiež posilňuje obočie, ktoré počas rokov padá a hlavne prekrvuje pokožku, ktorá oddiaľuje jej stenšenie a predčasné starnutie. Mikromasáž tiež napomáha vyplaviť toxíny, ktoré sú odvádzané do lymfatických ciest.

Mediderma by Sesderma

Mandelac systém je línia produktov založená na báze kyseliny mandľovej,vhodná hlavne pre pleť netolerujúcu ostatné alfa-hydroxy kyseliny.

Používame ju hlavne :

 • pri ošetrení fotostarnutia
 • nepravidelnej pigmentácie
 • zapáleného akné (nie cystického).

Pripravuje pleť na ošetrenie frakčným laserom.

INDIKÁCIE OŠETRENIA :

 • Prejavy starnutia-vrásky
 • Strata pevnosti
 • Nerovnomerná farba pleti

Ak začneme s ošetrením už v zime môže sa aplikovať na pleť i v teplých mesiacoch,samozrejme v kombinácii so správnou fotoochranou.

Mezolift

MEZOLIFT ošetrenie je kombinácia neinvázivnej mezoterapie a rádiofrekvencie. Pri neinvazívnej mezoterapii sa hĺbkovo zapraví do pokožky kyselina hyalurónová. Rádiofrekvencia nám slúži na vypnutie ochabnutej pleti.Kombináciou týchto dvoch ošetrení dosiahneme maximálny výsledok.  

Neinvazívna mezoterapia-Mezolift

BEZ IHIEL…EXPERT NA VRÁSKY!!!

Pri mezoterapii používame prístroj,ktorý funguje na princípe elektroporácie. Elektroporácia je účinnejšia ako ultrazvuk, 10x účinnejšia ako ionoforéza,kde idú prípravky,len do vrstiev epidermis.

Jedná sa o pôsobenie elektrických impulzov,ktoré sú schopné preniknúť cez vrchnú vrstvu pokožky,ďalej do bunkovej membrány a vytvoria tvz.kanáliky,ktorými sa účinné látky  dostanú tam kde je to potrebné.

V našom salóne používame prípravky z 5% kyseliny hyalurónovej. Čo je vlastne kyselina hyalurónová (H.A.)?H.A. je telu vlastná látka, ktorá je v tele vo forme medzibunkovej tekutiny. Najhustejšie sa však zhlukuje v koži, v chrupavkách a v iných spojivkových tkanivách. Hovorí sa jej prírodný zvlhčovač pretože jedna molekula H.A. dokáže na seba viazať až 1000 násobok svojej hmotnosti. Vekom a opaľovaním sa z tela stráca. Po opaľovaní (UVA žiarenie) pleť veľmi trpí, H.A sa z pleti vyparuje. Pokožka si sama nedokáže H.A. vytvoriť. Môžeme ju do tela dostať napr. potravinami (živočíšne produkty, sója, koreňová zelenina, čerstvé ovocie…). Jej účinkami je pleť veľmi vypnutá, hydratovaná, pomalšie stárne, znižuje sa podráždenosť pleti. H.A. pleť regeneruje, vyhladzuje staršie vrásky, výrazne koriguje problémové prejavy pleti, urýchľuje hojenie rán, bráni vzniku jaziev.

RÁDIOFREKVENCIA

Špeciálne ošetrenie,ktoré je vysoko účinné a bezpečné.Ideálne pre tých,ktorý čo sa cítia primladý na skalpel a pristarý na používanie iba kozmetických prípravkov.

Ideálne na spevnenie mierneho až stredne ťažkého ochabnutia pokožky a kontúr tváre,redukcia prebytočných tukových vankúšikov,odstránenie celulitídy.

Účinok rádiofrekvenčného ošetrenia

 • obnovuje krvný obeh
 • rozšírenie ciev,bunky sú potom lepšie zásobené kyslíkom a živinami
 • stimuluje tvorbu kolagénu,elastínu a kyseliny hyalurónovej
 • urýchluje regeneráciu buniek
 • zvyšuje lokálne spaľovanie tukov
 • napnutie ochabnutej kože

Ošetrenie je vhodné v každom ročnom období.

Rádiofrekvenčná vlna

Preniká do pokožky cca 15-20mm do tkaniva,kde zvyšuje teplotu a zahrieva bunky až na 48°C.Na pokožke pri ošetrení cítiť teplo.Zvýšená teplota stimuluje metabolizmus buniek a zmršťuje kolagénové a elastické vlákna.Výsledkom toho je rýchle vypnutie pleti a stimulácia novej tvorby kolagénu a elastínu.

Nanopore ihličková mezoterapia

Nanopore Derma Pen je špeciálne pero na prevedenie invazívnej mezoterapie. Jedná sa o mikroihličkovú terapiu k stimulácii tvorby kolagénu . Doktor Gabriel Serrano, tvorca mikroihličiek Nanopore, toto zariadenie označuje ako supertechnológiu. Prečo? Pretože ide o málo invazívnu metódu a funguje porovnateľne ako zákroky využívajúce laser. “Bude to jeden z najdôležitejších zákrokov a môže konkurovať laserom” – vysvetľuje Dr. Serrano.

Účinky invazívnej mezoterapie sú:

 • omladenie a farebné zjednotenie pleti
 • korekcia vrások a drobných rýh
 • regenerácia pokožky po opaľovaní
 • zmiernenie pigmentácie a hyperpigmentácie
 • korekcia jaziev , jazvičiek po akné a strií
 • rejuvenizácia
 • stiahnutie pórov
 • vypnutie pleti

Nanopore Derma Pen využíva vlastné fyziologické schopnosti regenerácie kože. Pri ošetrení vzniknú v koži mikrotraumy – kanáliky,ktoré tu po sebe zanechajú vpichy ihličiek. Vlastný obranný mechanizmus kože spočíva v tom,že sa vyplavia rastové faktory,ktoré stimulujú kožné bunky k produkcii kolagénu. Zároveň sa tvoria nové kožné bunky. Nová hmota vypĺňa kanáliky vzniknuté po ihličkách.Regeneračný proces trvá až štyri týždne.
Pri ošetrení sa využívajú vzniknuté kanáliky k tomu, aby sa do kože vstrekli niektoré použité látky – napríklad : krvná plazma, kyselina hyaluronová a vitamíny. Do kože sa ich týmto spôsobom dostanú až o 80 % viac než obyčajným nanesením na jej povrch.

Pri tomto ošetrení používame MESO koktaily látok SESDERMA v nanotechnológii namiešané presne podľa potrieb vašej pleti a požadovaného výsledku a Nano alebo Folded masky, ktoré poskytujú výnimočnú hydratáciu a zvyšujú pružnosť. Ich pôsobenie optimalizuje vstrebávanie účinných látok uzavretých v lipozómoch priamym kontaktom masky s pokožkou v oklúzii. Preniká až do dermis.

Pre ešte väčší efekt je toto ošetrenie možné kombinovať s kyselinou ferulovou na začiatku ošetrenia

Ošetrenia Ericsson Laboratoire Supreme

INTENZÍVNA REGERANČNÁ  STAROSTLIVOSŤ PRE  ZRELÚ PLEŤ

Táto inovatívna, prírodná a šetrná starostlivosť je navrhnutá pre moderné ženy, ktoré vyžadujú najefektívnejšie riešenie kožných problémov. Po 8 týždňoch testov boli zaznamenané výrazné zlepšenia v kvalite pokožky a zníženie množstva a hĺbky vrások. Pleť je hladšia, pružnejšia a pevnejšia a znovu ukazuje svoju silu a dynamiku. Rada obsahuje produkty pre všetky typy zrelej pleti.

DHE.AGE a PHYTO HORMÓNY

DHEA je známy ako “matka hormónov”, pretože telo ho spontálne premieňa do formy, ktorá je najvhodnejšia k jeho efektívnemu fungovaniu. Vylučujeme ho vo veľkom množstve až do veku 25 rokov, potom hladina s pribúdajúcim vekom klesá. Vďaka tomuto zisteniu sa naše výskumné laboratóriá snažili obnoviť jeho pozitívne účinky na kožné bunky.

Preto hľadali prírodné zdroje na kozmetické riešenie obnovy efektívnych výsledkov na omladenie pokožky.

Niekoľko štúdií ukázalo, že Divoký Yam má rovnakú účinnosť.Táto rastlina totiž obsahuje určitú látku – DIOSGENIN, ktorý sa správa ako “dobíjač” pokožky a produkuje to, čo nazývame v kozmetike “Fytohormóny“.

LOX.AGE a RETINOL

DHEA V KOŽI :

 • Obmedzuje syntézu kolagenáz.  Kolagénové vlákna sú tak chránené a tým sa zvyšuje pevnosť dermálnej siete.
 • Koža je menej citlivá na alergické reakcie.To spomaľuje uvoľňovanie histamínu zo strany imunitných buniek.
 • Reguluje tvorbu melanínu.

OŠETRENIE TVÁRE S DVOJITÝM ÚČINKOM ZOŠTÍHLENIA A LIFTINGU.

Ošetrenie SLIM-FACE-LIFT bolo vyvinuté pre ženy a mužov, ktorí si prajú účinne bojovať proti známkam starnutia tváre a nechcú sa uchyľovať k invazívnemu chirurgickému riešeniu, teda uprednostňujú prirodzený výsledok. Predstavujeme Vám techniku špeciálne vytvorenú na ošetrenie tukových zásob presúvajúcich sa do spodnej časti tváre, ovisnutej kože na lícach a dvojitej brady.

Ošetrenie SLIM-FACE-LIFT je inšpirované metódou estetickej chirurgie využívajúcej nite a háčiky, je však založené na prirodzenom biologickom procese tkanivovej rekonštrukcie.

Stimuláciou spojov fokálnej adhézie sa fixujú body ukotvenia membránových proteínov, vďaka čomu elastická vlákna v koži lepšie držia.

IPL fotoomladenie

HPPL®-High Power Pulsed Light

(Vysoko intenzívne pulzné svetlo)

Najnovšia technológia, ktorá sa dnes vo svete používa na medicínske a kozmetické účely na princípe IPL, je patentovaná technológia HPPL (High Power Pulse Light) talianskej firmy NOVAESTETYC. Pri tejto technológii sa používa elektronicky riadený svetelný záblesk, vďaka ktorému sú eliminované nežiadúce (škodlivé) vlnové dĺžky a energia svetla je využitá v maximálnej miere. Výsledkom je tzv. “chladný” svetelný záblesk, ktorý nepáli, nie je bolestivý, nie sú potrebné žiadne chladivé gély a dá sa používať počas celého roka.Veľkou prednosťou tejto metódy je vysoká účinnosť a bezpečnosť použitia prístroja.

3D Fotoomladenie (fotorejuvenizácia)

Fotorejuvenizácia je v súčasnosti jedna z najúspešnejších neinvazívnych metód na omladenie a regeneráciu pokožky. Pri tejto metóde svetelný lúč prechádza do hlbších vrstiev pokožky a podporuje tvorbu kolagénových a elastínových vlákien, vďaka ktorým dochádza k vypnutiu pokožky. Aplikáciou sa vrásky zredukujú, spevnia sa kontúry tváre, navyše dochádza aj k farebnému zjednoteniu pleti, eliminácii drobných cievok a k stiahnutiu rozšírených pórov. Touto metódou môže byť ošetrená akákoľvek časť ľudského tela. Je vhodná ako pre ženy, tak i pre mužov.