Pigmentové škvrny

Kyselina ferulová

Počuli ste už o kyseline FERULOVEJ ? Aké má účinky a ako pôsobí v pleti? Pred tým ako začnete riešiť pigmenty a vrásky je dobré vedieť ako sa dá pokožke pomôcť. Opaľovanie prináša vytúžený bronz, v ktorom vyzeráme a cítime sa dobre. Slnenie má nesporne mnoho výhod, ale tiež prináša riziká. UV žiarenie, ktoré prináša pekné opálenie má aj tienisté stránky. Koža má svoje mechanizmy, ktorými sa chráni, ale to častokrát nestačí. Pri nadmernom slnení sa môžeme spáliť, u niekoho prichádza alergia na slnko, či pigmentové škvrny. Priveľa slnečných lúčov vyvoláva v koži reakciu, ktorá vedie k poškodeniu matrixu kožných buniek a začína zápalový proces. Výsledkom je poškodenie DNA kože.

U mladých ľudí bunky s poškodenou DNA sú rýchlo zlikvidované, s vekom je tento proces menej a menej efektívny. Náprava poškodenej pokožky je možná. Peeling je vynikajúcou možnosťou, ako opraviť poškodené bunky. DNA Recovery Peel System obsahuje látky, ktoré zlepšujú regeneráciu kože. Kľúčovú úlohu pri oprave poškodení v DNA zohráva kyselina ferulová.Zlepšuje pôsobenie antioxidantov, najmä vitamínov C a E. Zároveň zmieňuje proces fotostarnutia, zápalové procesy a redukuje začervenanie. Pri výrobe DNA Recovery Peel Systému sú použité najmodernejšie technológie. Kyselina ferulová je uzavretá v nanozómoch, čo jej umožňuje hlbšie prenikať do pokožky a tým chrániť bunky pred slnečným poškodením.

Peeling obsahuje reparačné enzýmy, ďalej sú to aminokyseliny (arginín…),zinok a Rastové faktory (EGF, TGF, beta 2) – ich úlohou je zlepšiť činnosť kožných buniek: keratinocytov a fibroblastov. Urýchľujú regeneráciu pokožky, poskytujú vynikajúcu účinnosť ošetrenia.

Schopnosť Recovery Peel System opraviť DNA poškodených buniek, bola potvrdená laboratórnymi testami. Takisto to potvrdzujú aj spokojní pacienti. Túto procedúru je možné a dokonca nutné robiť v priebehu celého roka, nezabúdajúc na fotoochranu UV filtrami.

Postup ošetrenia
 • odlíčenie a príprava pleti na ošetrenie
 • nanesenie 2 vrstiev kyseliny ferulovej na tvár,krk a dekolt
 • nanesenie a zapracovanie Rastovej masky ultrazvukom
 • Filderma krém + DNA krém s kys.hyalur.
 • odlíčenie a príprava pleti na ošetrenie
 • nanesenie 2 vrstiev kyseliny ferulovej
 • nanesenie a zapracovanie vitamínu C ultrazvukom
 • Filderma krém + DNA krém s kys.hyalur.
 • odlíčenie a príprava pleti na ošetrenie
 • nanesenie 2 vrstiev kyseliny ferulovej
 • nanesenie a zapracovanie Rastovej masky ultrazvukom
 • Filderma krém + DNA krém s kys.hyalur.

Mediderma by sesderma

Depigmentačné ošetrenia založené na zložkách, ktoré pôsobia na zmenu farby a nepravidelný tón pleti spôsobený nadmerným slnečným žiarením, tehotenstvom, starnutím a všetkými druhmi hyperpigmentácií. Poskytuje zjednotenie tónu pleti a dodáva jas. Voľba prípravku závisí od intenzity škvŕn a typu pokožky.

Používajú sa línie produktov s rôznymi koncentrácia i kyselín, ktoré sú vo vzájomnej súčinnosti najefektívnejšie na riešenie tohto problému. Napr. SPA PEEL = 15% kyselina salicilová, 8% kyselina pyrohroznová, 5% kyselina mliečna, 0,1%retinol, 2% undecylenoyl fenylalanín, diacetylboldine.

Zvlášť klientom po ošetreniach zameraných na redukciu hyperpigmentácií odporúčame výrobky pre domáce použitie, ktoré posilňujú výsledky ošetrenia a regenerujú pokožku. Ich použitie je nevyhnutné pre dosiahnutie žiadaných účinkov profesionálnych ošetrení.

3-retinol systém

Postupne uvoľňované 3 formy retinolu (vitamín A) – retinol, retinyl, retinaldehyd – obsiahnuté v jednom produkte, umožňujú dosiahnuť pozoruhodných anti-aging efektov s odstránením pigmentových škvŕn. Navyše pri používaní dermokozmetiky s 3-Retinol System nemusíte používať krém s vyšším obsahom retinolu.

Čím sa líšia od peelingov „starej generácie“? Koža sa neolupuje násilne, nie je podráždená. Exfoliácia nastáva v troch fázach: po troch, siedmich a desiatich dňoch. Retinol uzavretý v lipozómoch účinkuje hlbšie, je uvoľňovaný postupne a menej dráždi. Trendy vo svete dermatológie sa menia a tvorcovia peelingov sa chcú vyhnúť silným reakciám. Práve z toho dôvodu Mediderma vytvorila tri rôzne peelingy s retinolom: 3 RETISES CT Yellow Peel – kombinácia troch typov retinolu „zabaleného“ do lipozómov, SES Retinal Orange Peel s retinaldehydom uzavretým v lipozómoch, a tiež 3 RETISES NANOPEEL 1% Gél.

Navyše tak ako iné peelingy s retinolom, toto ošetrenie účinkuje na celé spektrum kožných problémov. Redukuje hyperpigmentácie, zjemňuje jazvy po akné, vyrovnáva tón pleti, vyhladzuje, vypína, spevňuje, redukuje vrásky. Ideálne je vykonať sériu 4 – 6 ošetrení, jedno ošetrenie za mesiac. Vďaka stimulácii rastových faktorov si v priebehu 4-6 mesiacov pri používaní peelingov Mediderma môžete všimnúť hrubšiu epidermis, vďaka tomu bude Vaša tvár vyzerať mladšie. Pri obnove tkaniva starnúcej kože je potrebných 40 dní pre namnoženie kolagénu a elastínu. Peelingy majú lepší efekt, ak ich skombinujeme s mikroihličkovou terapiou.

Translate »