Boj s fotostárnutím 
Ferulac Systém

Počuli ste už o kyseline FERULOVEJ . Aké má účinky a ako pôsobí v pleti. Pred tým ako začnete riešiť pigmenty a vrásky je dobré vedieť ako sa dá pokožke pomôcť. Opaľovanie prináša vytúžený bronz, v ktorom vyzeráme a cítime sa dobre. Slnenie má nesporne mnoho výhod, ale tiež prináša riziká. UV žiarenie, ktoré prináša pekné opálenie má aj tienisté stránky. Koža má svoje mechanizmy, ktorými sa chráni, ale to častokrát nestačí. Pri nadmernom slnení sa môžeme spáliť, u niekoho prichádza alergia na slnko, či pigmentové škvrny. Priveľa slnečných lúčov vyvoláva v koži reakciu, ktorá vedie k poškodeniu matrixu kožných buniek a začína zápalový proces. Výsledkom je poškodenie DNA kože.
U mladých ľudí bunky s poškodenou DNA sú rýchlo zlikvidované, s vekom je tento proces menej a menej efektívny. Náprava poškodenej pokožky je možná. Peeling je vynikajúcou možnosťou, ako opraviť poškodené bunky. DNA Recovery Peel System obsahuje látky, ktoré zlepšujú regeneráciu kože. Kľúčovú úlohu pri oprave poškodení v DNA zohráva kyselina ferulová.Zlepšuje pôsobenie antioxidantov, najmä vitamínov C a E. Zároveň zmieňuje proces fotostarnutia, zápalové procesy a redukuje začervenanie. Pri výrobe DNA Recovery Peel Systému sú použité najmodernejšie technológie. Kyselina ferulová je uzavretá v nanozómoch, čo jej umožňuje hlbšie prenikať do pokožky a tým chrániť bunky pred slnečným poškodením.
Peeling obsahuje reparačné enzýmy, ďalej sú to aminokyseliny (arginín...),zinok a Rastové faktory (EGF, TGF, beta 2) - ich úlohou je zlepšiť činnosť kožných buniek: keratinocytov a fibroblastov. Urýchľujú regeneráciu pokožky, poskytujú vynikajúcu účinnosť ošetrenia.

Schopnosť Recovery Peel System opraviť DNA poškodených buniek, bola potvrdená laboratórnymi testami. Takisto to potvrdzujú aj spokojní pacienti. Túto procedúru je možné a dokonca nutné robiť v priebehu celého roka, nezabúdajúc na fotoochranu UV filtrami.