Jarné slnko. Prečo je ochrana pred slnečným žiarením dôležitá?

Prišla jar a s ňou prvé slnečné lúče a teploty, ktoré sú na toto obdobie prekvapivo vysoké a príjemné. Mnoho ľudí sa rozhodlo chytať prvý tohtoročný bronz. Nepodceňujte však slnečné lúče, počas jarného obdobia vám môžu ublížiť viac, ako v lete.

Zásady správnej ochrany pred slnkom

Nezabúdajte na to, že ochranný účinok opaľovacieho krému začína pôsobiť až po 15 minútach. Natierať by ste sa preto mali už doma, ešte pred tým ako vyjdete na slnko. Ak sa natierate priamo pri vode, počas toho, ako na vás svieti slnko, účinok sa môže znížiť. Tiež je pre vašu kožu dobré, ak sa „nepečiete“ celý deň na slnku, ale doprajete si pravidelný oddych v tieni.

Nedostatočným používaním krémov s UV filtrami môže byť spôsobené:

Predčasné starnutie

Až 80 % predčasného starnutia má na svedomí slnečné žiarenie. UVB žiarenie spôsobí spálenie nechránenej pokožky a poškodí vrchné vrstvy kože. UVA lúče prenikajú hlbšie a škodia pleti z dlhodobého hľadiska. Výsledkom sú potom pigmentové škvrny, častejšie a výraznejšie vrásky, ale aj suchá koža či fľaky.

Začervenanie a pigmentácia – hnednutie

Koža reaguje na slnečné žiarenie začervenaním a pigmentáciou. Včasná pigmentácia je stmavnutie kože, ktoré začína už počas samotného opaľovania na slnku. Vzniká oxidáciou pigmentu, ktorý sa už v koži nachádza. Neskorá pigmentácia vzniká v dôsledku tvorby nového pigmentu – melanínu v pokožke. Vrchol dosahuje asi 72 hodín po pôsobení slnečného žiarenia. Okamžité začervenanie je dôsledkom tepelného účinku infračervených lúčov, ktoré vyvoláva rozšírenie ciev. V tieni zakrátko zmizne. Neskoré začervenanie nastáva po 2-8 hodinách po pôsobení UV žiarenia. Vrchol dosahuje po 12-24 hodinách. Ide o zápalovú reakciu kože, ktorá zakrátko sama odznie.

V našom kozmetickom salóne máme v ponuke niekoľko krémov s UV filtrom SPF50 spracované v nanotechnologii od značky Sesderma:

  • Sesderma Repaskin DRY touch 50 SPF slúži na ochranu pleti pred slnečným žiarením je vhodný pre každý typ pleti, vytvorí na pokožke UV bariéru a zároveň ju chráni pred poškodením DNA. Obsahuje planktonový extrakt, regeneračné enzýmy, ktoré zaisťujú maximálnu ochranu spolu s fyzikálnymi a chemickými filtrami SPF50+.
  • Sesderma Repaskin Silk touch SPF 50 je nový produkt určený pre všetky typy pleti, má inovatívnu štruktúru vo forme krémoveho gélu s hodvábnym, ľahkým a nemastným nádychom. Pomáha chrániť a upokojovať pokožku tým, že obnovuje poškodenie bunkovej DNA. Obsahuje fotolyázy a enzýmy, ktoré zaisťujú maximálnu ochranu pokožky.
  • Sesderma Repaskin Light invisible fluid SPF 50 je tekutý opalovaci krém pre normálnu až mastnú pleť, zaisťuje ochranu pred poškodením spôsobenú slnkom. Je rýchlo vstrebatelný, dodáva pleti matný efekt. Poskytuje ochranu pred voľnými radikálmi, zabraňuje predčasnému starnutiu pleti, nezanecháva biele stopy a dodáva pleti matný finiš.

About Author

Translate »