Derma Pen

V našom salone používame prípravky z 5% kyseliny hyalurónovej.

Čo je vlastne kyselina hyalurónová (H.A.)? H.A. je telu vlastná látka, ktorá je v tele vo forme medzibunkovej tekutiny. Najhustejšie sa však zhlukuje v koži, v chrupavkách a v iných spojivkových tkanivách. Hovorí sa jej prírodný zvlhčovač pretože jedna molekula H.A. dokáže na seba viazať až 1000 násobok svojej hmotnosti. Vekom a opaľovaním sa z tela stráca. Po opaľovaní (UVA žiarenie) pleť veľmi trpí, H.A sa z pleti vyparuje. Pokožka si sama nedokáže H.A. vytvoriť. Môžeme ju do tela dostať napr. potravinami (živočíšne produkty, sója, koreňová zelenina, čerstvé ovocie...). Jej účinkami je pleť veľmi vypnutá, hydratovaná, pomalšie stárne, znižuje sa podráždenosť pleti. H.A. pleť regeneruje, vyhladzuje staršie vrásky, výrazne koriguje problémové prejavy pleti, urýchľuje hojenie rán, bráni vzniku jaziev.

Derma Pen je špeciálne pero na prevedenie invazívnej mezoterapie.Jedná sa o mikroihličkovú terapiu k stimulácii tvorby kolagénu . Pomocou pera aplikujeme do hlbších vrstiev pokožky kyselinu hyaluronovú.
Účinky invazívnej mezoterapie sú:
-omladenie a farebné zjednotenie pleti
-korekcia vrások a drobných rýh
-regenerácia pokožky po opaľovaní
-zmiernenie pigmentácie a hyperpigmentácie
-korekcia jaziev , jazvičiek po akné a strií
-rejuvenizácia
-stiahnutie pórov
-vypnutie pleti
Derma Pen využíva vlastné fyziologické schopnosti regenerácie kože. Pri ošetrení vzniknú v koži mikrotraumy - kanáliky,ktoré tu po sebe zanechajú vpichy ihličiek. Vlastný obranný mechanizmus kože spočíva v tom,že sa vyplavia rastové faktory,ktoré stimulujú kožné bunky k produkcii kolagénu. Zároveň sa tvoria nové kožné bunky. Nová hmota vypĺňa kanáliky vzniknuté po ihličkách.Regeneračný proces trvá až štyri týždne.
Pri ošetrení sa využívajú vzniknuté kanáliky k tomu, aby sa do kože vstrekli niektoré použité látky - napríklad : krvná plazma, kyselina hyaluronová a vitamíny. Do kože sa ich týmto spôsobom dostanú až o 80 % viac než obyčajným nanesením na jej povrch.

Pri tomto ošetrení používame zosieťovanú 5% nízkomolekulárnu kys.hyaluronovú zn.clinicare a rastové masky Clinicare.