Kuperóza
 popraskané cievky - začervenanie tváre - rumenec - extrémne citlivá pleť 

KUPERÓZA: Je stav pleti, na ktorej sú viditeľné drobné rozšírené cievky. Často tvoria typické zhluky, rumenec na líčkach. Začervenanie je trvalé,kresba sa časom a nesprávnou životosprávou ešte zvýrazňuje a rozširuje.To môže viesť až k ochoreniu rosacea dermatitis.
Riešením je maximálna striedmosť, úprava životného štýlu a používanie kozmetiky znižujúcej prekrvenie pokožky napr.krém DECONGENESIA od Syn Care, eventuálne v kombinácii s liečbou vhodným antimykotikom (metronidazol). V pokročilých štádiách je potrebné laserové ošetrenie.Doporučujeme taktiež Tonikum zmatňujúce s adstringentnými vlastnosťami, fyzikálny UV filter - SUN PROTECT SPF 20.V prípade acne rosacea je potrebné používať na čistenie a ošetrovanie pleti radu Anti-Acne od SynCare, alebo inú značku s antimikotickými, adstringentými účinkami.

Príčiny vzniku:
- dedičnosť
- ženské pohlavie
- svetlý typ pleti
Negatívny vplyv má tiež:
- vysoký krvný tlak
- cievna hyperaktivita
- mikrobiálne vplyvy (Helicobacter pylori v zažívacom trakte.) - zvýšená cievna reaktivita
- dôsledkom pôsobenia ultrafialovej zložky slnečného žiarenia a pravdepodobne i červeného žiarenia.Až 75% žien má v priebehu života príznaky kuperózy. Krv v týchto slepo zakončených cievach, kapilárach, prakticky neprúdi. To, že vaša pleť je postihnutá kuperózou, si najskôr všimne vaše okolie. Spočiatku sa prejavuje náhlim začervenaním a pomalšie odoznieva. Neskôr je začervenanie trvalé. Začervenanie sa vyskytuje najmä v strede tváre (nos, líca, stred čela, brada). Prekrvenie pokožky spôsobuje fyzická aktivita, korenisté jedlá, káva, alkohol, fajčenie cigariet, náhle teplotné zmeny, prašné prostredie, práca v prostredí s vlhkou parou (kuchári). Preto sa snažte vyhnúť týmto vplyvom, alebo ich aspoň obmedziť. Vyhnite sa tiež opaľovaniu miest s kuperózou. Chráňte sa pred UV žiarením s vhodnou kozmetikou, alebo noste štýlový klobúk. 


Decongenesia krém

Je unikátny kozmetický prostriedok, ktorý bráni rozvoju lokalizovaných teleangiektázií pleti.
-Zlepšenie stavu cievnej steny drobných ciev - zaisťuje látka hesperidín
-Bráni prekrveniu pleti- zaisťuje dextran sulfát
-Upokojuje pleť - zaisťuje oxid zinočnatý a vitamín E
-Zmieňuje účinky slnečného žiarenia - zaisťuje vitamín E