Betapeel ošetrenie

Kyselina mandľová je pomenovaná podľa známych orieškov práve preto, že sa získava z extraktu z horkých mandlí. Kyselina mandľová je vhodná na liečenie širokého spektra kožných problémov ako je predčasné starnutie pokožky vplyvom slnečného žiarenia, rosacea (ružovka), nepravidelná pigmentácia, zápalové necystické akné a vyrážky. Avšak narozdiel od svojich agresívnych ekvivalentov, mandľová kyselina nespôsobuje pleti žiadnu iritáciu, podráždenie, erytém (začervenanie) ani pálenie. Tým je skutočne jedinečná.

Vďaka jej schopnosti rozpúštať lipidy dokáže čistit póry zvnútra, takže odstraňuje maz a odumreté kožné bunky, ktoré spôsobujú akné. Týmto peelingovým efektom pôsobí proti upchávaniu pórov, ničí komedóny (malé čierne bodky) a bráni vzniku zápalov. Navyše vykazuje táto kyselina skvelé antiseptické účinky, čo ju robí extra vhodnou pre hypercitlivú aknóznu pleť. Je dokázané, že dlhodobým a vytrvalý používaním tejto kyseliny sa z pleti radikálne vytrácajú jemné ryhy a vrásky, podobne ako je to u kyseliny glykolovej, avšak nie tak drsným spôsobom. Ideálna je preto pre osoby, ktoré ešte stále trápi akné, ale už sa u nich prejavujú prvé známky starnutia kože.

Starostlivosť o ošetrenú pleť:
- po ošetrení sa zákazník nesmie cielene opaľovať - nakoľko ošetrenie zvyšuje vnímavosť pleti na UV žiarenie - krátkodobý pobyt na slnku s UV ochranou,ale nepredstavuje riziko
- zákazník môže najskôr hodinu po zákroku použiť krycí make- up - vždy na báze silikónov
Frekvencia ošetrenia:
- omladenie a zjemnenie - 5 dávok v týždenných intervaloch
- zjednotenie pigmentu - 7 dávok po 14 dňoch + White Action najmenej 5 mesiacov 2x denne
- akné pri citlivej pleti - 6 dávok po 14 dňoch + GlycoRetinal+C creame